betclic

Ipsa: Od Piasta bije ambicja i profesjonalizm

Ostatnia aktualizacja: 24/01/16 12:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. v

Kristijan Ipsa pod koniec ubiegłego tygodnia dołączył do pierwszego zespołu Piasta Gliwice. Jak przyznał w swoim ostatnim wywiadzie doświadczony obrońca jest on zadowolony ze swoich przenosin do drużyn lidera Ekstraklasy.

Były młodzieżowy reprezentant swojego kraju trafił do ekipy Piastunek na zasadzie wolnego transferu. Ostatnio występował w rumuńskim Petrolul Ploiesti, dla którego rozegrał od września 2014 roku dwadzieścia sześć meczów we wszystkich możliwych rozgrywkach.

- Zacząłem grać w Chorwacji, ale szybko wytransferowano mnie do Bundesligi. Potem Dania, Włochy, a następnie Rumunia. W kilku ligach już grałem i poznałem specyfikę każdej z nich. To doświadczenie na pewno teraz będzie procentować. Stałem się dojrzałym obrońcą z wyrobionym stylem – przyznał 29-latek, cytowany przez "piast-gliwice.eu".

- Teraz mam nowy cel, jak najlepszy wynik sportowy z Piastem Gliwice. Cechuje mnie zdecydowanie i niezła technika. To będę starał się wykorzystać w grze na polskich boiskach. Chociaż nie znam jeszcze zamiarów trenera Latala co do mnie. Ale obóz w Hiszpanii to najlepszy czas na poznanie się ze szkoleniowcem i resztą chłopaków – kontynuował.

- Było zainteresowanie z kilku klubów. Prócz polskich zespołów miałem kontakt z duńskimi czy rumuńskimi przedstawicielami ekstraklasy. Ale wybrałem Piasta, bo tutaj naprawdę tworzy się wspaniały projekt. Ambicja, profesjonalizm i pasja - to aż bije od tego klubu. Wiem, że zrobiłem dobry ruch – dodał Chorwat.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela