betclic

Irlandia Północna wierzy w awans na Euro

Ostatnia aktualizacja: 05/09/15 11:36, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com

Szkoleniowiec reprezentacji Irlandii Północnej, Michael O'Neill jest przekonany, że jego zespół awansuje na mistrzostwa Europy. W piątek jego zawodnicy wygrali z Wyspami Owczymi 3:1.

Irlandia Północna zdobyła do tej pory 16 punktów i prowadzi w grupie F. Do bezpośredniego awansu na Euro potrzebne jest jej jeszcze jedno zwycięstwo.

- Mamy już zagwarantowane trzecie miejsce w grupie, więc jest to dobry początek. Wiemy jednak co możemy osiągnąć. W następnym spotkaniu zmierzymy się z Węgrami i końcowy wynik może nam się bardzo przysłużyć - powiedział O'Neill cytowany przez "Sky Sports".

- W poprzednim meczu postawa moich zawodników była wspaniała. Nie mam wątpliwości, że podobnie będzie w poniedziałek. Wiemy jak ważne będą te trzy punkty. Przegraliśmy tylko jeden z czterech wyjazdowych meczów, a to fantastyczny wynik. Uważam, że moi zawodnicy w pełni zasłużyli na wygraną - dodał.

O'Neill jest przekonany, że w poniedziałkowym spotkaniu jego drużyna poradzi sobie z ciążącą na niej presją i wyjdzie na boisko, aby wywalczyć awans na Euro.

- Bardzo się cieszę, że o awans zagramy na własnym stadionie. Jestem pewien, że moi zawodnicy zrobią wszystko, aby wygrać tę grupę. Jesteśmy na pierwszym miejscu i choć piłkarze będą zdenerwowani, na pewno sobie z tym poradzą - zaznaczył.

Poniedziałkowy mecz Irlandii Północnej z Węgrami odbędzie się o 20:45. W poprzednim spotkaniu obu drużyn lepsi okazali się zawodnicy O'Neilla, którzy zwyciężyli 2:1.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!