Irlandia prowadziła, ale dwa gole Griezmanna w trzy minuty dały awans Francji do ćwierćfinału EURO 2016 [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26/06/16 16:53, Komentarzy: 23

2
23

Reprezentacja Francji pokonała Irlandię 2:1 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2016.

Spotkanie miało sensacyjny początek. W drugiej minucie faulowany w polu karnym przez Paula Pogbę był Shane Long. Jedenastkę na bramkę zamienił Robbie Brady.

W kolejnych minutach gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Podopieczni Didiera Deschampsa mieli przewagę, oddawali więcej strzałów na bramkę rywali, ale nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowych okazji do wyrównania. Próbowali między innymi Griezmann, Payet czy Pogba.

Zawodnicy Martina O'Neilla nie murowali jednak tylko bramki i umieli jeszcze zagrozić bramce Hugo Llorisa. W 21 minucie mogło być 2:0 po strzale Daryla Murphy'ego z półobrotu, lecz świetną interwencją popisał się francuski golkiper.

Druga połowa zgodnie z przewidywaniami zaczęła się od ataków Francuzów. Niebezpiecznie pod bramką Irlandczyków zrobiło się już w 48 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Payeta z rzutu wolnego z najbliższej odległości minimalnie chybił Laurent Kościelny.

W odpowiedzi zaatakowali gracze Martina O'Neilla. Znowu gospodarzy ratował Hugo Lloris, który w ostatniej chwili uprzedził zamykającego akcję Irlandczyków, Shane'a Longa.

Za moment działo się po drugiej stronie boiska. Z dystansu potężnie uderzył Blaise Matuidi, lecz Darren Randolph wybił piłkę na rzut rożny. W 57 minucie mieliśmy remis 1:1. Strzelcem wyrównującego gola dla Francuzów był Antoine Griezmann, który uderzeniem głową pokonał irlandzkiego golkipera. A kilkadziesiąt sekund później Francja była już na prowadzeniu. Drugą bramkę w spotkaniu strzelił Antoine Griezmann.

Za moment Irlandczycy grali w dziesiątkę. Wychodzącego sam na sam Antoine Griezmanna sfaulował Shane Duffy, za co otrzymał czerwoną kartkę.

W kolejnych minutach Francuzi przeważali i starali zdobyć następną bramkę. Swoje szanse miał Gigniac, który zmienił wcześniej Giroud - trafił w poprzeczkę, nie wykorzystał ponadto dwóch okazji w końcówce meczu. Irlandia natomiast próbowała wyrównać, ale grając w dziesięciu, niewiele tak naprawdę mogła wskórać.

Wynik nie uległ już zmianie. Francja ostatecznie pokonała Irlandię 2:1 i czeka na rywala w ćwierćfinale EURO 2016.