betclic

Iversen: Muszę odbudować swoją pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 27/05/16 13:31, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Niels-Kristian Iversen wierzy, że czerwcowe Grand Prix Danii w Horsens wprowadzi go na właściwą ścieżkę w tegorocznych zmaganiach o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

Zajmujący aktualnie dopiero trzynaste miejsce klasyfikacji generalnej cyklu, jeden z liderów Stali Gorzów błysnął świetną dyspozycją w czwartkowym meczu Elite League, zdobywając komplet piętnastu punktów i ratując remis 45:45 ekipie King's Lynn Stars w starciu ze Swindon Robins.

- Zostało nam jeszcze kilka tygodni przed Horsens i czeka mnie jeszcze wiele jazdy przed tym turniejem. Muszę teraz tylko podtrzymać taką dyspozycję i dawać z siebie wszystko - podkreślił Iversen w rozmowie z oficjalną stroną Speedway Grand Prix.

- W tym momencie jest zbyt nieregularny. Widać to szczególnie w zawodach GP. Dotychczas wyglądało to bardzo słabo. Nie mogę niczego oczekiwać z taką formą jak w Krsko i Warszawie. Muszę odbudować swoją pewność siebie - stwierdził popularny "PUK".

- Mogę ścigać się na wyższym poziomie. Najważniejsze to jednak dawać z siebie maksimum w każdym biegu. Wtedy wszystko pójdzie sprawniej. Nie sądzę, żeby moje problemy miały związek z silnikami. Gubiłem się jednak z ustawieniami. Czasami trudno znaleźć odpowiednie, zwłaszcza na sztucznych torach. Wystarczą dwa nieudane biegi i pojawia się panika oraz złe decyzje - tłumaczył się Iversen.

* * * * * *
Klasyfikacja generalna GP 2016 po turnieju w Warszawie:

1. Chris Holder 26
2. Tai Woffinden 24
3. Greg Hancock 24
- - - - - -
4. Peter Kildemand 21
5. Maciej Janowski 20
6. Antonio Lindbaeck 20
7. Fredrik Lindgren 19
8. Jason Doyle 18
- - - - - -
9. Matej Zagar 18
10. Bartosz Zmarzlik 18
11. Nicki Pedersen 14
12. Andreas Jonsson 14
13. Niels-Kristian Iversen 12
14. Piotr Pawlicki 12
15. Patryk Dudek 8
16. Chris Harris 6

(za speedwaygp.com)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!