betclic

Iversen: Nie mam szczęścia w tym sezonie

Ostatnia aktualizacja: 18/06/16 20:14, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Niels-Kristian Iversen po trzech tegorocznych turniejach Grand Prix wciąż nie może odzyskać dyspozycji, która dawałaby mu nadzieję na awans do czołowej ósemki cyklu.

Pięciokrotny indywidualny mistrz Danii przed zbliżającym się turniejem w Pradze aktualnie zajmuje dopiero trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Nic nie dzieje się tak, jak sobie zakładałem. Potrzebuję szybko wybić się z tego dołka, bo inaczej moje występy w GP przejdą do historii - przyznał Iversen w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix.

- Zawsze potrzebne jest trochę szczęścia, a w tym sezonie jak nigdzie dotychczas tego nie zaznałem - żali się jeden z liderów Stali Gorzów.

- Mam na swoim koncie już zwycięstwa w zawodach z siedmioma czy dziewięcioma punktami po rundzie zasadniczej, dzięki którym awansowałem do półfinału. Jeśli jednak nie ma się szczęścia, trudno tego dokonać - podkreślił popularny "PUK", który w dziesiątym biegu ostatniego GP Danii został wykluczony w kontrowersyjnych okolicznościach, gdy na tor upadł Nicki Pedersen.

- Miałem pewne dwa punkty. Zostawiłem mu sporo miejsca przy bandzie. Nie zamierzałem spowodować żadnej kraksy z nim. Myślę, że sędzia się pomylił i to mnie kosztowało awans do półfinału - dodał Iversen.

* * * * * *
Klasyfikacja generalna GP 2016:

1 Tai Woffinden 39
2 Chris Holder 39
3 Greg Hancock 38
4 Maciej Janowski 36
5 Antonio Lindback 30
6 Peter Kildemand 28
7 Matej Zagar 26
8 Jason Doyle 25
9 Bartosz Zmarzlik 25
10 Nicki Pedersen 24
11 Andreas Jonsson 22
12 Fredrik Lindgren 21
13 Niels-Kristian Iversen 19
14 Piotr Pawlicki 17
15 Chris Harris 10
16 Patryk Dudek 8
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!