2:0 dla Sportingu! Legia dobrze zaczęła, ale szybko traci dwie bramki

Dziurek/Shutterstock
Legia Warszawa mierzy się ze Sportingiem w Lizbonie w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Mistrzowie Polski zaczęli to spotkanie zaskakująco dobrze. Grali wysoko, odważnie i nie pozostawiali zbyt wiele miejsca rywalowi. A w siódmej minucie legioniści mogli nawet wyjść na prowadzenie - Nemanja Nikolić w dogodnej sytuacji nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu Guilherme.

Z czasem przewaga gospodarzy była coraz bardziej wyraźna, ale niewiele z tego wynikało. Niebezpiecznie zrobiło się w 18 minucie, kiedy podopiecznych Jacka Magiery uratowała poprzeczka.

Dziesięć minut później Sporting wyszedł już jednak na prowadzenie za sprawą Bryana Ruiza.

Za moment mieliśmy już 2:0 dla portugalskiej drużyny. Świetne podanie Adriena Silvy wykorzystał Bas Dost.

W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie. Mistrzowie Polski do szatni zeszli z dwubramkową stratą.