Jagaciak w finale trójskoku, dobry występ biegaczek

Augustas Didžgalvis, wikicommons
Drugi dzień rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym przyniósł nam nie tylko medal Piotra Małachowskiego. Do finału trójskoku awansowała Anna Jagaciak-Michalska (na zdj.). Awans do kolejnej fazy eliminacji uzyskały wszystkie trzy nasze czterystumetrówki.

Anna Jagaciak-Michalska prezentuje ostatnio życiowa formę. Na Mistrzostwach Europy w Amsterdamie zajęła czwarte miejsce. W eliminacjach trójskoku nie udało jej się osiągnąć minimum kwalifikacyjne, ale z wynikiem 14,13m zajęła dziesiąte miejsce. Polka wystąpi w niedzielnym finale.

Również w niedzielę rozegrane zostaną biegi półfinałowe na 400m pań, a w nich zobaczymy aż trzy nasze biegaczki. Patrycja Wyciszkiewicz, Justyna Święty i Małgorzata Hołub awansowały z czasami.

Jedyną zawodniczką, która w sobotni poranek czasu brazylijskiego pożegnała się z igrzyskami była Matylda Kowal. W drugiej serii eliminacyjnej zajęła dopiero ósme miejsce. Poprawiła jednak swój rekord życiowy, więc niewiele można jej zarzucić.