Jagiellonia pokonała Koronę Kielce

asinfo
Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na własnym stadionie w meczu 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Koronę Kielce 1:0 (1:0). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Fiodor Cernych.

Dzięki wygranej podopieczni Michała Probierza przerwali fatalną passę sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa w lidze. Po szesnastu rozegranych spotkaniach plasują się w drugiej połowie tabeli.

Zdecydowanie lepiej radzą sobie na tym etapie rywalizacji Złocisto-Krwiści, dla których jest to dopiero pierwsza porażka w delegacji w bieżącej kampanii.

******
Tak padła bramka:

1:0 Cernych
Decydującego o zwycięstwie gola dla Jagiellonii Białystok strzelił Fiodor Cernych. Litwin najpierw na zamach zwiódł rywala, a następnie pewnym strzałem skierował piłkę do siatki Sebastiana Małkowskiego.

Zawodnik meczu: Fiodor Cernych

Ciekawostka meczu: Dla Korony Kielce spotkanie ligowe przeciwko Jagiellonii Białystok było 300 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.