betclic

Jan Urban: Lech za szybko mnie skreślił

Ostatnia aktualizacja: 21/10/16 09:31, Komentarzy: 1

0
1
Fot. asinfo

Jan Urban nie może się pogodzić ze zwolnieniem z Lecha Poznań. 54-letni szkoleniowiec uważa, że został zwolniony zbyt szybko.

Urban został trenerem Lecha jesienią ubiegłego roku. Wyprowadził drużynę z potężnego kryzysu - ówczesny mistrz Polski na początku sezonu zajmował ostatnią tabelę w Ekstraklasie. Nie zdołał jednak wprowadzić Lecha do europejskich pucharów, a zespół w końcowej fazie rozgrywek notował fatalne wyniki. Niewiele lepiej było w pierwszych kolejkach obecnego sezonu.

- Za szybko mnie skreślono, bo przecież decyzja o dymisji nie zapadła po siódmej kolejce, tylko już po czwartej. Bo po siódmej było widać, że wyszliśmy z dołka - mówi Urban w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Urban twierdzi, że początek sezonu był nieudany głównie ze względów kadrowych. Kontuzje leczył Szymon Pawłowski, do transferu szykował się Karol Linetty, nowego klubu szukał Tamas Kadar.

- Wiedziałem, że będzie dobrze i z tego wyjdziemy. Przecież rok temu zatrudniano mnie w Lechu w bardzo trudnym momencie właśnie z nadzieją, że sobie poradzę. Nie zawiodłem, a jednak tym razem tego zaufania zabrakło i to mnie zabolało - dodał Urban.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 312 dni
Ilość komentarzy: 7171
Oceny: +20318
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
21.10.2016 / 12:20:13
Za szybko tasują trenerami nie tylko u nas. :)

Tabela