betclic

Jan Urban na dłużej w Lechu Poznań

Ostatnia aktualizacja: 16/05/16 16:12, Komentarzy: 1

0
1
Fot. asinfo

Jan Urban w kolejnym sezonie poprowadzi Lecha Poznań. Szkoleniowiec w piątek podpisał nową umowę z klubem, która będzie obowiązywała do czerwca 2017 roku. - Liczymy na to, że trener przywróci drużynie charakter i wprowadzi do niej wyróżniających się wychowanków z naszej akademii - mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski w rozmowie z oficjalną witryną zespołu. 

Trenerem Kolejorza Urban został w październiku 2015 roku. - Za nami bardzo trudny sezon, w którym zaliczaliśmy wzloty i upadki. Niestety z naciskiem na to drugie, ale trenerowi udało się wydźwignąć zespół z dna tabeli, awansować do grupy mistrzowskiej i finału Pucharu Polski. Wiemy, że trener nie awansował do europejskich pucharów i jesteśmy zawiedzeni, że to się nie udało. Zasłużył jednak na prawdziwą szansę, chcemy by mógł w pełni przygotować drużynę do nowego sezonu - zaznacza Rutkowski.

Najważniejszym zadaniem, które zostało postawione przed szkoleniowcem Lecha jest przebudowa zespołu. - Chcemy oglądać zespół, który pokazuje walkę i zaangażowanie. W każdym kolejnym meczu. Tego będziemy wymagać od piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Chcemy by ludzie, którzy przychodzą na stadion mieli świadomość, że zobaczą Lecha walczącego od pierwszej do ostatniej minuty - podkreśla wiceprezes Kolejorza. - W tym sezonie to nam się nie udało. W kolejnym nie wystąpimy w Europie, więc to mecze ligowego mają być i będą dla naszych zawodników jak puchary - dodaje.

Poza wynikami sportowymi trener będzie też odpowiedzialny za wprowadzenie do pierwszego drużyny kolejnych młodych piłkarzy. Po jego wodzą w Kolejorzu zadebiutowali już 18-letni Kamil Jóźwiak i 17-letni Robert Gumny. - Trener Urban bardzo dobrze pracuje z młodzieżą, umiejętnie wprowadza młodych piłkarzy do drużyny, a to jeden z priorytetów związanych z przebudową pierwszego zespołu - tłumaczy wiceprezes Lecha. - Wychowankowie Lecha podparci pracą ze szkoleniowcem i doświadczonymi piłkarzami, którzy zostaną przy Bułgarskiej, mają być znakiem rozpoznawczym klubu. Chcemy, by grali tu tacy zawodnicy, dla których kolejowy herb i niebiesko-białe barwy to coś bardzo ważnego - kończy swoją wypowiedź.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior starszy
jarek62
Zarejestrowany od: 733 dni
Ilość komentarzy: 201
Oceny: +569
Kibicuje:
Lech Poznań Polska
16.05.2016 / 16:18:10
Dobrze niech teraz pokaże co zrobi z tego co mu zostało.

Tabela