Janowicz i Matkowski w drugiej rundzie Australian Open

Bryan Pollard / shutterstock.com
Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy turnieju deblowego Australian Open. Polacy wygrali z Włochem Fabio Fogninimi i Hiszpanem Fernando Verdasco 7:5, 6:4.

Polacy wygrali pewnie. Co prawda dali się przełamać już w drugim gemie spotkania, ale to był jedyny taki przypadek w całym meczu. Rywali gonili jednak dość długo - przegrywali już 4:5. Na szczęście w porę odwrócili pierwszego seta. W drugiej partii Polacy szybko objęli prowadzenie i pilnowali go do ostatniej piłki.

Łącznie nasi zawodnicy posłali dwa asy, popełnili trzy podwójne i wykorzystali trzy z sześciu break pointów. Cały mecz trwał 74 minuty.

Rywalami Janowicza i Matkowskiego w II rundzie będą najwyżej rozstawieni Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut albo Adrian Mannarino i Adil Shamasdin.