Janowicz odpadł już w pierwszej rundzie French Open

Belish/Shutterstock
Jerzy Janowicz przegrał w trzech setach z Japończykiem Danielem Taro - 4:6, 4:6, 4:6 - i już w pierwszej rundzie pożegnał się z turniejem wielkoszlemowym French Open.

Polak zaczął odważnie, starając się zepchnąć rywala do defensywy i wymusić błędy. Miał szansę na przełamanie, ale jej nie wykorzystał i Japończyk wygrał pierwszą odsłonę 6:4.

Drugi set to prowadzenie Taro 3:1, lecz za moment nasz zawodnik zdołał odrobić straty. Janowicz nie cieszył się długo z remisu, kolejne gemy należały do przeciwnika, który zwyciężył drugą partię w takim samym stosunku, co pierwszą.

Finałowy set to dwie niewykorzystane szanse Polaka na przełamanie rywala. Od stanu 3:3 Japończyk kontrolował już przebieg spotkania i ponownie wygrał 6:4. Jerzy Janowicz odpadł tym samym z French Open już w pierwszej rundzie.
Źródło: sportowefakty.wp.pl