Janowicz odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Bazylei

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz przegrał z Philippem Kohlschreiberem w trzech setach - 4:6, 6:3, 3:6 - i odpadł w pierwszej rundzie turnieju tenisowego w Bazylei.

Polak w pierwszym secie prowadził, ale nie zdołał wykorzystać dwóch break pointów. Potem na prowadzenie wyszedł rywal, który nie oddał już go do końca i wygrał pierwszą odsłonę 6:4.

Drugi set miał bardzo dramatyczny przebieg. Najpierw polski tenisista przegrywał 1:2, by chwilę później prowadzić 3:2. Potem zrobiło się 3:3, ale następne dwa gemy należały do Janowicza. Kohlschreiber próbował jeszcze ratować losy seta, wygrał kolejnego gema, ale w ostatnim nie zdołał doprowadzić do remisu.

W trzeciej odsłonie - najbardziej jednostronnej - przeciwnik prowadził już 4:1. Niemiecki zawodnik utrzymał przewagę do końca i wygrał seta 6:3.

W następnej rundzie Kohlschreiber zmierzy się ze zwycięzcą pary Federer-Kukuszkin.
Źródło: sportowefakty.wp.pl