Janowicz wrócił po półrocznej przerwie i odpadł w pierwszej rundzie turnieju w Hiszpanii

Bryan Pollard/Shutterstock
Jerzy Janowicz wrócił na korty po półrocznej przerwie spowodowanej urazem, ale ni był to powrót udany. Polak po zaciętym spotkaniu przegrał z Lucą Vannim - 6:2, 6:7(3), 5:7 - i odpadł już w pierwszej rundzie turnieju tenisowego w Segowii w Hiszpanii.

Nasz zawodnik znakomicie rozpoczął pojedynek z Włochem. Pierwszego seta wygrał pewnie, rywalowi oddał tylko dwa gemy, ale były to dobre złego początki.

Kolejną odsłonę zaczął jeszcze całkiem nieźle, prowadzenie 4:3. Od tego momentu jednak to przeciwnik zaczął grać coraz solidniej i wygrywać kolejne wymiany. Drugą partię wygrał w tie breaku.

W trzecim secie polski tenisista przegrywał już 1:4. Ostatecznie zmniejszył jedynie nieco rozmiary porażki - 5:7.

Jerzy Janowicz przegrał z Lucą Vannim i pożegnał się z turniejem tenisowym w Hiszpanii już w pierwszej rundzie.
Źródło: sportowefakty.wp.pl