betclic

Janowski uczy się Grand Prix

Ostatnia aktualizacja: 31/07/15 10:21, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stanisław J. Radziński, wikicommons

Maciej Janowski wierzy, że sztuczny tor ułożony w duńskim Horsens 8 sierpnia będzie dla niego bardziej korzystny niż miało to miejsce w Cardiff i na Stadionie Narodowym.

Indywidualny mistrz Polski po ostatnim Grand Prix Szwecji w Malilli spadł na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, ostatnie z gwarantujących starty również w przyszłorocznych zmaganiach o indywidualne mistrzostwo świata.

- Nawet jeśli w Cardiff nie poszło mi zbyt dobrze, to wiem już co zrobiłem źle i jak nie popełnić błędów przy kolejnych takich turniejach. Mam nadzieję, że w Horsens pokażę się z dobrej strony - wyznał Janowski dla oficjalnej strony Speedway Grand Prix.

- Chcę tylko cieszyć się jazdą i zdobyć jakieś dobre punkty. Nie każdy turniej Grand Prix będzie dla mnie udany. Ten rok traktuję jako naukę walki w cyklu - podkreślił popularny "Magic" imponujący formą w brytyjskiej Elite League, gdzie ostatnio sposobu na jego pokonanie nie znalazł nawet dwukrotnie Darcy Ward, w szlagierowym meczu Poole Pirates - Swindon Robins (54:36). Janowski w czterech swoich startach w środę był nieosiągalny dla rywali z przeciwnej drużyny.

- Darcy tak naprawdę dopiero zaczyna swój sezon. Nie było go długo w Poole i nie miał okazji ostatnio rywalizować w takim wymiarze. Ja miałem dobre ustawienia i dobrze wychodziłem spod taśmy. Wybierałem po prostu dobre ścieżki i zwyciężałem. Darcy to jeden z najlepszych żużlowców na świecie i cieszę się jego powrotem - podsumował Maciej Janowski.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!