Janusz Gol grał od pierwszej minuty, remis Amkaru Perm

Kubań Krasnodar zremisował przed własną publicznością z Amkarem Perm 1:1 (1:0) w sobotnim spotkaniu 22. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Wynik rywalizacji otworzył Jewhen Sełezniow, który w 42. minucie skutecznie wykorzystał rzut karny i tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Aleksandra Prudnikowa. 27-latek pokonał bramkarza miejscowych niespełna 120 sekund od momentu pojawiania się na boisku. Asystę przy tym golu zanotował Bohdan Butko.

Warto odnotować, że w barwach przyjezdnych wystąpił Janusz Gol. Polak przebywał na murawie do 63. minuty, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Prudnikow.

Amkar Perm zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Priemjer Ligi. Podopieczni Gadży Gadżyjewa mają na swoim koncie 25 punktów, z kolei Kubań Krasnodar zdobył do tej pory sześć "oczek" mniej i znajduje się na trzynastej pozycji.