Jednobramkowe zwycięstwo szczypiornistów, ćwierćfinał blisko

Ostatnia aktualizacja: 14/08/16 07:06, Komentarzy: 4

22
4

Polska wygrała z Szwecją w meczu czwartej kolejki fazy grupowej olimpijskiego turnieju szczypiornistów. Brązowi medaliści MŚ sprzed roku zajmują czwarte miejsce w grupie B.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się bramka za bramkę. Pierwszy raz jedna z drużyn zdobyła dwubramkową przewagę w 24 minucie. Szwedzi objęli wówczas prowadzenie 10:8, ale po dwóch minutach m. in. po golu naszego bramkarza Piotra Wyszomirskiego mieliśmy już remis 11:11. Do szatni w minimalnie lepszych humorach przy wyniku 13:12 schodzili jednak rywale Polaków.

Drugą połowę podopieczni Dujszebajewa rozpoczęli od mocnego uderzenia. Trzy kolejne bramki dały pierwsze dwubramkowe prowadzenie w meczu dla biało-czerwonych. Szwedzi nie zasypiali gruszek w popiele i na trzy bramki Polaków sami odpowiedzieli pięcioma kolejnymi trafieniami. Przy wyniku 15:18 dla graczy „Trzech Koron” po raz pierwszy w naszej bramce pojawił się Sławomir Szmal. Skuteczne akcje Przemysława Krajewskiego i Mariusza Jurkiewicza pozwoliły ponownie złapać kontakt z rywalami. Do remisu 21:21 Polacy doprowadzili w 23 minucie. Gola strzelił niezawodny Karol Bielecki, dla którego było to ósme trafienie w meczu.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich pięciu minutach. Polacy grając w przewadze zawodnika dwukrotnie trafili do pustej bramki Szwedów i na niecałą minutę do końca meczu prowadzili 25:22. Szwedzi po błędzie Michała Daszka zbliżyli się jednak na dystans jednej bramki. W ostatniej akcji Polacy nie stracili już piłki i wygrali mecz 25:24. Podkreślmy, że biało-czerwoni cały mecz radzili sobie bez kontuzjowanego Michała Jureckiego.

Dla Szwedów porażka oznacza brak szans na awans do ćwierćfinału. Polacy są blisko kwalifikacji do najlepszej ósemki turnieju. Wiele zależeć będzie od ostatniego meczu grupowego ze Słowenią.