Jednobramkowe zwycięstwo szczypiornistów, ćwierćfinał blisko

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Polska wygrała zSzwecją w meczu czwartej kolejki fazy grupowej olimpijskiego turniejuszczypiornistów. Brązowi medaliści MŚ sprzed roku zajmują czwarte miejsce wgrupie B.
Początek meczu był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się bramkaza bramkę. Pierwszy raz jedna z drużyn zdobyła dwubramkową przewagę w 24minucie. Szwedzi objęli wówczas prowadzenie 10:8, ale po dwóch minutach m. in.po golu naszego bramkarza Piotra Wyszomirskiego mieliśmy już remis 11:11. Doszatni w minimalnie lepszych humorach przy wyniku 13:12 schodzili jednak rywalePolaków.

Drugą połowę podopieczni Dujszebajewa rozpoczęli od mocnego uderzenia. Trzykolejne bramki dały pierwsze dwubramkowe prowadzenie w meczu dlabiało-czerwonych. Szwedzi nie zasypiali gruszek w popiele i na trzy bramkiPolaków sami odpowiedzieli pięcioma kolejnymi trafieniami. Przy wyniku 15:18 dlagraczy „Trzech Koron” po raz pierwszy w naszej bramce pojawił się SławomirSzmal. Skuteczne akcje Przemysława Krajewskiego i Mariusza Jurkiewiczapozwoliły ponownie złapać kontakt z rywalami. Do remisu 21:21 Polacydoprowadzili w 23 minucie. Gola strzelił niezawodny Karol Bielecki, dla któregobyło to ósme trafienie w meczu.
Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich pięciu minutach.Polacy grając w przewadze zawodnika dwukrotnie trafili do pustej bramki Szwedówi na niecałą minutę do końca meczu prowadzili 25:22. Szwedzi po błędzie MichałaDaszka zbliżyli się jednak na dystans jednej bramki. W ostatniej akcji Polacynie stracili już piłki i wygrali mecz 25:24. Podkreślmy, że biało-czerwoni cały mecz radzili sobie bez kontuzjowanego Michała Jureckiego.
Dla Szwedów porażka oznacza brak szans na awans doćwierćfinału. Polacy są blisko kwalifikacji do najlepszej ósemki turnieju.Wiele zależeć będzie od ostatniego meczu grupowego ze Słowenią.