betclic

Jędrzejczyk: Z Islandią trzeba się liczyć

Ostatnia aktualizacja: 11/11/15 16:37, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Reprezentacja Polski w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegra towarzyski mecz z Islandią. Obrońca "Biało-Czerwonych", Artur Jędrzejczyk powiedział, że jest pod wrażeniem gry piłkarzy Larsa Lagerbaecka.

Islandia ma w swoim składzie wielu wysokich piłkarzy. To zespół, którego siłą jest kolektyw. W moim klubie gra Ragnar Sigurdsson, który ma na swoim koncie prawie 50 występów w kadrze. Oglądałem spotkanie naszych rywali z Holandią i byłem pod wrażeniem. Piłkarze pomagali sobie w każdej formacji. Od dwóch czy trzech lat w drużynie narodowej grają ci sami piłkarze i ciekawie posklejał im się zespół. Kilka lat temu można było pomyśleć, że Islandia to drużyna, którą można lać. Teraz jest to silna reprezentacja, z którą trzeba się liczyć – powiedział Jędrzejczyk.

Islandia wywalczyła bezpośredni awans do finałów mistrzostw Europy. Zawodnicy Lagerbaecka w eliminacjach do turnieju zajęli drugie miejsce w grupie A, wyprzedzając Turcję, Holandię, Kazachstan i Łotwę. Lepsi byli od nich jedynie Czesi.

Atmosfera na zgrupowaniu się nie zmieniła. Po awansie na Euro, nie jest zbyt luźno. Nie możemy spocząć na laurach. Kontynuujemy przygotowania do mistrzostw. Nie ma już takiego ciśnienia, ale każdy z nas wie, że musi pokazać się z dobrej strony przed selekcjonerem – dodał 28-letni obrońca.

Kolejnym rywalem "Biało-Czerwonych" będą Czesi. Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek 17 listopada we Wrocławiu.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!