Jeremy Sochan pozamiatał, udany mecz Polaka w NBA. Poprowadził zespół do zwycięstwa [WIDEO]

Cary Edmondson / pressfocus
Jeremy Sochan rozegrał znakomity mecz przeciwko Golden State Warriors. Polak pomógł San Antonio Spurs w odniesieniu zwycięstwa 126:113.
"Ostrogi" zdecydowanie nie były faworytem starcia w Chase Center. Ekipa z Teksasu musiała poradzić sobie bez swojej największej gwiazdy, czyli Victora Wembanyamy.
Jeremy Sochan (San Antonio Spurs) w meczu z Sacramento Kings, 23.02.2024
Ed Szczepanski / pressfocus
Od początku meczu w rolę lidera próbował wcielić się Jeremy Sochan. Draymond Green, Chris Paul czy Brandin Podziemski nie radzili sobie z kryciem 20-latka pod koszem.
Polak czuł się pewnie, co widać było przy trafieniach dystansowych. W pierwszych pięciu minutach meczu rzucił dwie trójki.
Poza naszym reprezentantem dobre zawody rozgrywali m.in. Malaki Branham i Julian Champagnie. W efekcie Warriors po dwóch kwartach przegrywali różnicą 19 punktów.
W drugiej połowie Sochan nieco obniżył skuteczność. Zawodnicy Spurs spokojnie dowieźli jednak prowadzenie do końca meczu. Finalnie Spurs wygrali 126:113.
Jeremy zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów, pięciu zbiórek, jednej asysty i jednego bloku. Łącznie trafił 7 z 14 oddanych rzutów.
San Antonio Spurs nadal zajmuje ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej. Kolejnym rywalem ekipy Gregga Popovicha będzie ponownie Golden State Warriors.
Golden State Warriors - San Antonio Spurs 113:126 (27:32, 16:30, 36:34, 34:30)