Jest pierwsze zwycięstwo Radwańskiej! Polka powalczy z Pliskovą o awans do półfinału Masters

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Agnieszka Radwańska wygrała z Garbine Muguruzą w dwóch setach - 7:6(1), 6:3 - w swoim drugim pojedynku na WTA Masters.

Pierwszy set miał bardzo dramatyczny przebieg. Otwierające rozdanie należało do Polki, ale rywalka w kolejnym gemie bardzo szybko doprowadziła do wyrównania. W czwartym gemie nasza zawodniczka przełamała Muguruzę i w tym momencie prowadziła już 3:1. Radwańskiej udało się potem przełamać przeciwniczkę jeszcze raz, lecz przy prowadzeniu 4:2 pozwoliła Hiszpance nie tylko odrobić straty, ale także wyjść na prowadzenie. Polska tenisistka bardzo szybko się jednak otrząsnęła i zwyciężyła w dwóch następnych wymianach. Przeciwniczka z Hiszpanii nie zamierzała jednak tak łatwo rezygnować z walki i doprowadziła do tie breaka, w którym lepsza okazała się Radwańska.

Druga odsłona była równie zacięta, ale tylko do pewnego momentu. Tym razem lepiej zaczęła Muguruza, do której należały dwa pierwsze gemy. Na szczęście odpowiedź naszej zawodniczki była błyskawiczna i za moment mieliśmy remis 2:2. Od stanu po 3 na korcie dominowała już tylko Radwańska, a rywalka z Hiszpanii popełniała błąd za błędem. Polka bardzo szybko wygrała trzy kolejne rozdania i pokonała Garbine Muguruzę 6:3.

To pierwsze zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej na turnieju WTA Masters. Polka w kolejnym pojedynku zagra o awans do półfinału z Karoliną Pliskovą.