Serena Williams wygrywa Australian Open i poprawia osiągnięcie Steffi Graf!

Shutterstock
Serena Williams pokonała swoją siostrę, Venus Williams w finale Australian Open. Tym samym poprawiła osiągnięcie w liczbie wielkoszlemowych zwycięstw - ma ich na koncie 23, o jedno więcej niż Steffi Graf. Przed nią już tylko Margaret Smith Court (24 wygrane).

Już w pierwszym gemie Serenie udało się przełamać rywalkę, ale długo nie cieszyła się sukcesem - Venus natychmiast zdobyła się na przełamanie powrotne i było 1:1. Po chwili doszło do... trzeciego z rzędu przełamania, ale to też nie był koniec. Błędy Sereny sprawiły, że doszło również do czwartego przełamania i w efekcie remisu 2:2. Coś niebywałego!

Dopiero w piątym gemie jednej z tenisistek udało się wygrać własne podanie. Venus utrzymała swój serwis i wyszła na prowadzenie. Po chwili znów był remis, bo choć Serena przegrywała już 0:30, dobrym serwisem zażegnała niebezpieczeństwo i zdobyła trzeciego gema. 3:3!

Słabszy serwis Venus wykorzystała jej siostra i wyszła na prowadzenie dzięki kolejnemu w tym meczu przełamaniu. W kolejnym gemie wykorzystała własne podanie i zbliżyła się do zwycięstwa w pierwszej partii, prowadząc już 5:3.

Venus stać było jeszcze na zmniejszenie strat po wygraniu własnego podania, ale to było wszystko, co mogła uzyskać w pierwszym gemie - kilka minut później Serena asem serwisowym zakończyła seta 6:4.

Druga partia zaczęła się odmiennie niż poprzednia. Obie tenisistki wygrały swoje pierwsze podania i było 1:1. W trzecim gemie Venus przegrywała już 0:40, ale wtedy zaczęła świetnie serwować i wygrała własne podanie. 2:1!

Kolejny gem padł łupem Sereny, jednak po chwili świetny serwis i kończący gema as dały jej prowadzenie 3:2. Parę minut później Serena znów doprowadziła do remisu, tym razem 3:3. Następnie udało jej się przełamać siostrę i wyjść na pierwszej w tej partii prowadzenie. Do tego dołożyła wygrany własny serwis i prowadziła już 5:3.

Kolejny gem dzięki swojemu podaniu wygrała Venus, ale jej rywalka był o krok od zwycięstwa w meczu - serwowała przy stanie 5:4. Venus się jednak broniła: prowadziła 15:0 i 30:15. Kolejne dwa punkty jednak przegrała i Serena miała piłkę meczową. I wygrała ją! Serena Williams zwyciężczynią Australian Open!

Venus Williams - Serena Williams 0:2 (4:6, 4:6)