Finał Ligi Mistrzów: Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Czekamy na rzuty karne [VIDEO]

Francesc Juan/Shutterstock
Podopieczni Diego Simeone, którzy w pokonanym polu zostawili takie piłkarskie potęgi jak Barcelona oraz Bayern Monachium, czy może zawodnicy Zinedine Zidane'a, dla których jeszcze kilka miesięcy temu ten sezon wydawał się stracony - już dzisiaj poznamy zwycięzcę Ligi Mistrzów sezonu 2015/2016.

Atletico od pierwszych minut było zdecydowanie agresywniejsze i to zawodnicy Diego Simeone oddali pierwszy celny strzał w meczu. Ale pierwszą niebezpieczną sytuację stworzyli sobie "Królewscy". Kapitalną okazję do strzelenia gola po mocnym dośrodkowaniu Garetha Bale'a miał Casemiro, który jednak trafił prosto w Jana Oblaka.

W 15 minucie było już 1:0 dla Realu Madryt. Piłkę do siatki po rzucie wolnym wykonywanym przez Toniego Kroosa wpakował Sergio Ramos.

W kolejnych minutach Atletico próbowało doprowadzić do remisu, ale nie miało pomysłu na defensywę Realu. Najaktywniejszy był Antoine Griezmann, lecz jego próby były albo zbyt słabe i Keylor Navas nie miał problemów ze złapaniem piłki, albo Francuz znajdował się na pozycji spalonej. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już więcej bramek i to "Królewscy" do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa mogła znakomicie zacząć się dla Atletico. W 47 minucie w polu karnym sfaulowany został Fernando Torres. Do piłki podszedł Griezmann, ale trafił tylko w poprzeczkę.

W kolejnych minutach Real marnował sytuację za sytuację i to się w końcu zemściło. Piłkę do bramki strzeżonej przez Keylora Navasa wpakował Ferreira-Carrasco.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Regulaminowe 90 minut nie przyniosło więc rozstrzygnięcia.

Rozstrzygnięcia nie było również w dogrywce. Tempo gry wyraźnie spadło. Jana Oblaka próbowali pokonać Cristiano Ronaldo oraz Gareth Bale, a po drugiej stronie bardzo aktywni byli Juanfran oraz Ferreira-Carrasco. O wyniku zadecydują zatem rzuty karne.

A oto w jakich składach zaczęły finał Ligi Mistrzów oba zespoły:

Atletico: Oblak - Juanfran, Godín, Savic, Filipe Luis - Saúl, Gabi, Augusto, Koke - Fernando Torres, Griezmann

Real: Keylor Navas - Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo - Casemiro, Modric, Kroos - Bale, Cristiano Ronaldo, Benzema