Joachim Loew: Byliśmy lepsi. Nie licząc wyniku...

Tomasz Bidermann / Shutterstock.com
Reprezentacja Niemiec odpadła z Euro 2016, przegrywając w półfinale z Francją 0:2. Selekcjoner Joachim Loew przyznał, że jego drużyna nie miała szczęścia, bo zaprezentowała się lepiej od gospodarzy turnieju.

Byliśmy lepszym zespołem. Włożyliśmy w ten mecz wiele wysiłku, atakowaliśmy i wygrywaliśmy indywidualne pojedynki. Mieliśmy pecha, że straciliśmy gola z karnego na minutę przed przerwą. Mieliśmy jednak swoje sytuacje, aby zdobyć bramkę, ale je zmarnowaliśmy. Zabrakło nam szczęścia. W roku 2010 i 2012, kiedy odpadaliśmy, rywale byli od nas lepsi. Teraz to my byliśmy lepsi od Francji, nie licząc goli i wyniku

- Francja awansowała do finału i zasłużyła na to, bo wygrała 2:0. Uważam, że wygrają z Portugalią. Portugalczycy na razie mnie nie przekonali. Francja to bardzo dobry zespół, ale to my byliśmy lepszą drużyną