Juve wygrywa, Higuain strzela 9 minut po wejściu z ławki [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Juventus pokonał w swoim pierwszym meczu sezonu 2016/17 w Serie A Fiorentinę 2:1. Zwycięskiego gola dla mistrzów Włoch strzelił Gonzalo Higuain.

"Stara Dama" objęła prowadzenie w 37. minucie. Giorgio Chiellini dośrodkował z lewej strony w pole karne, gdzie Sami Khedira mocnym strzałem głową z kilkunastu metrów pokonał bramkarza rywali. W 65. minucie na murawie pojawił się Higuain, który zmienił Mario Mandzukicia.

Kilka chwil później zespół z Florencji doprowadził do remisu za sprawą trafienia Nikoli Kalinicia. Gospodarze na kwadrans przed końcem po raz drugi objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka arbitra. Autorem bramki dającej Juve trzy punkty był Argentyńczyk sprowadzony latem z Napoli.

Cały mecz z ławki gości oglądał polski bramkarz Bartłomiej Drągowski. "Bianconeri" w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Lazio. Natomiast "Viola" zmierzy się na własnym stadionie z Chievo Werona.