Juventus i Lazio ograły beniaminków

Paolo Bona/Shutterstock
Juventus Turyn pokonał na własnym stadionie Bologna FC 3:1 (1:1) w niedzielnym spotkaniu siódmej kolejki włoskiej Serie A.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy sensacyjnie już po pięciu minutach gry objęli prowadzenie, kiedy to do siatki obrońców tytułu trafił Francuz Anthony Mounier.

Niespełna kwadrans przed przerwą wyrównał jednak strzałem głową Hiszpan Alvaro Morata. Siedem minut po zmianie stron "Starą Damę" na prowadzenie wyprowadził po rzucie karnym Argentyńczyk Paulo Dybala. Miejscowi poszli za ciosem i jedenaście minut później ponownie głową zaskoczył golkipera rywali Niemiec Sami Khedira.

Dzięki drugiej wygranej w sezonie ekipa z Piemontu awansowała na dwunaste miejsce w tabeli. Beniaminek z Bolonii doznał już szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i zamyka klasyfikację. Tylko punkt więcej ma przedostatnie Frosinone Calcio.

Inny z beniaminków w rozgrywanym równolegle drugim meczu tej kolejki przegrał w Rzymie z Lazio 0:2. Zwycięstwo stołecznej drużynie zapewnili dopiero w samej końcówce Hiszpan Balde Keita i Serb Filip Djordjevic. Dzięki niemu "Biancocelesti" przesunęli się kosztem AS Roma na trzecią pozycję w tabeli.