Juventus w finale Ligi Mistrzów, bramka Alvesa ozdobą spotkania! [VIDEO]

Shutterstock
Juventus w finale Ligi Mistrzów! Turyńczycy po raz drugi pokonali Monaco.

Pierwsza połowa była niezwykle ciekawa. Obie jedenastki rozpoczęły dość spokojnie, ale widać było, ze Monaco zechce przynajmniej spróbować odrobić straty. I do około 20 minuty to goście stwarzali dobre okazje, potem jednak dominować zaczął Juventus.

W 25 minucie kapitalną interwencją po strzale Mandżukicia popisał się Subasić, który uratował gości od straty bramki. Bramkarz Monaco kilkukrotnie udowodnił, że znajduje się w znakomitej formie i parę razy hamował zapędy Starej Damy.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - przynajmniej w przypadku Mandżukicia. W 33 minucie zawodnik turyńczyków otworzył wynik spotkania, wykorzystując dośrodkowanie Alvesa. Uderzenie głową obronił jeszcze Subasić, ale przy dobitce był bezradny.

W 44 minucie Dani Alves dał kolejny pokaz techniki, podwyższając na 2:0 pięknym wolejem.

Do przerwy więcej goli już nie padło, a losy awansu wydawały się rozstrzygnięte - goście potrzebowali w tym momencie czterech goli.

Druga połowa przyniosła znacznie spokojniejsze tempo. Monaco z każdą minutą traciło wiarę w odrobienie strat, gospodarzom również niespecjalnie zależało na podwyższaniu wyniku.

Gra na niższych obrotach uśpiła czujność gospodarzy, co skończyło się golem Mbappe, który w 69 minucie wykorzystał podanie Moutinho.

Cztery minuty później w starciu z Kamilem Glikiem ucierpiał Higuain - Argentyńczyk leżąc został nadepnięty przez polskiego defensora.

Więcej goli już nie zobaczyliśmy, Juventus pokonał Monaco drugi raz z rzędu i pewnie awansował do finału Ligi Mistrzów.