Juventus wygrał we Florencji. Mistrzostwo już jutro?

Ostatnia aktualizacja: 24/04/16 22:46, Komentarzy: 8

0
8

AFC Fiorentina przegrała u siebie z Juventusem 1:2 (0:1) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 35. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Artemio Franchi całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Jakub Błaszczykowski.

"Stara Dama" gola dającego prowadzenie zdobyła sześć minut przed przerwą, kiedy to kapitalną akcję całej drużyny zakończył efektownym uderzeniem z pierwszej piłki Mario Mandzukić. Dla napastnika reprezentacji Chorwacji było to dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Dziewięć minut przed końcem wyrównał jego rodak Nikola Kalinić, ale radość kibiców ze stolicy Toskanii nie trwała długo. Zaledwie dwie minuty później Hiszpan Alvaro Morata strzelił swoją siódmą bramkę w bieżących rozgrywkach i przesądził o losach tej konfrontacji.

Dzięki tej wygranej ekipa ze stolicy Piemontu umocniła się na prowadzeniu w tabeli i jest bliska swojego piątego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Jeśli Napoli nie wygra jutro z Romą na wyjeździe, to Juventus będzie już mógł świętować wywalczenie mistrzostwa. "Viola" natomiast doznała piątej porażki w tym sezonie i pozostała na piątej pozycji w klasyfikacji.

* * * * * *
AFC Fiorentina - Juventus Turyn 1:2 (0:1)
24.04.2016 / 22:56:55
Obszerny artykuł niema co. Podejrzewam, że autor nawet meczu nie oglądał tylko spisał strzelców bramek i dodał sytuację z tabeli. Jako kibic Juve uważam,ze wypadało by chociaż wspomnieć o karnym dla Fiorentiny w końcówce meczu obronionym przez Buffona i o strzale w poprzeczkę w doliczonym czasie gry. Słabo autor słabo
tomek1711
Zarejestrowany od: 308 dni
Ilość komentarzy: 231
Oceny: +1885
Francja Juventus Turyn Włochy
24.04.2016 / 23:12:22
to samo mi przyszło na myśl... jak można pominąć obronionego karnego i dobitkę przez Buffona? Nawet nie napisali o błędach sędziowskich, o prawidłowo zdobytej bramce której nie uznali, o karnym którego nie było, o poprzeczce w końcówce meczu. Chyba na livescorze ten mecz autor oglądał
FlooZwT
Zarejestrowany od: 1535 dni
Ilość komentarzy: 85
Oceny: +781
Juventus Turyn
24.04.2016 / 22:55:48
Cooo ?? Już mamy majstra jak Napoli wygra jutro to bedą mieli do JUVE 9 pkt. Zostały trzy mecze do końca przy lepszym stosunku meczy bezpośrednich dla JUVE!! JUVENTUS SIAMO NOI IL CAMPIONE DI ITALIA !!!!!!!JUUUUUVEEEEEE!!!!
K-rol
Oceny: +94
24.04.2016 / 23:02:00
Wydaje mi się,że o pozycji w tabeli nie decyduje bezposredni bilans miedzy zespołami a różnica bramek strzelonych - straconych
tomek1711
24.04.2016 / 23:10:49
We włoskiej ekstraklasie przy takiej samej liczbie punktów decyduje, kto jest lepszy w dwumeczu, Juventus wygrał u siebie 1:0 a na wyjeździe przegrał 2:1, więc bramka zdobyta na wyjeździe daje im ten komfort, że w dwumeczu są lepsi i tylko w sytuacji, gdy Napoli miałoby punkt lub więcej zostałoby mistrzem. Ale to tak czy siak, Juve ma majstra :)
K-rol
Oceny: +94
24.04.2016 / 23:15:20
Znalazłem odpowiedź :

1. points won; 2. points in head-to-head matches; 3. goal difference in hth matches; 4. goals scored in hth matches; 5. total goal difference; 6. total goals scored; 7. total away goals scored; 8. draw.

W bezpośrednich meczach z Napoli w punktach mamy bilans 3:3. Bilans bramek to 2:2. Z powyższego regulaminu nie wynika, żeby liczyło się to kto więcej zdobędzie bramek na wyjeździe. Aktualnie my mamy bilans bramek +48, a Napoli +43.

Więc aby zdobyć na 100 % mistrzostwo już w tej kolejce to Napoli w meczu z Romą musi zdobyć mniej punktów niż my z Fiorentiną.