Juventus wygrał z AS Monaco na wyjeździe po dwóch golach Higuaina

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Juventus FC pokonał AS Monaco na wyjeździe 2:0 w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

Gospodarze pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola stworzyli sobie w 13 minucie. Kylian Mbappe nie był jednak w stanie pokonać Gianlugiego Buffona po uderzeniu głową z bliskiej odległości.

Za moment młody Francuz stanął przed jeszcze lepszą szansą. Napastnik tym razem nie zdołał pokonać doświadczonego golkipera w sytuacji sam na sam. Buffon dalej miał ręce pełne roboty, bo chwilę później musiał interweniować przy strzale Falcao.

To Juventus jednak objął prowadzenie. W 29 minucie bramkę zdobył Gonzalo Higuain. Dani Alves odegrał piętą do Argentyńczyka, który pokonał golkipera rywali strzałem z czternastego metra.

Początek drugiej połowy wyglądał bardzo podobnie do pierwszych 45 minut. Doskonałą okazję zaprzepaścił jednak Falcao, który uderzył zbyt słabo i Buffon nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W odpowiedzi swoją sytuację mieli goście, lecz strzał Claudio Marchisio obronił Daniel Subasić.

Pięć minut później było już 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gonzalo Higuain. Znowu zagrywał mu Daniel Alves, a Argentyńczyk wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Wynik już nie uległ zmianie i "Bianconeri" pokonali AS Monaco na wyjeździe 2:0.