Juventus wygrywa i ucieka rywalom

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Juventus pokonał u siebie Pescarę Calcio 3:0 w ostatnim sobotnim meczu 13. kolejki włoskiej Serie A.

Gospodarze objęli prowadzenie w pierwszej połowie. Mario Mandzukić podał do Samiego Khediry, który pokonał golkipera gości strzałem z pola karnego. W drugiej połowie role się odwróciły. Tym razem to Niemiec podał do Chorwata, a ten zdobył drugą bramkę. Kilka minut później wynik ustalił Hernanes.

"Bianconeri" powiększyli swoją przewagę w tabeli nad drugą AS Romą do siedmiu punktów. "Giallorossi" swój mecz tej kolejki zagrają w niedzielę z Atalantą w Bergamo. Kolejnym rywalem mistrzów Włoch będzie na wyjeździe Genoa CFC.

Natomiast zespół ze Stadio Adriatico-Giovanni plasuje się na 18. pozycji z siedmioma zdobytymi punktami. W następnej kolejce zagra w stolicy z Romą.