Już strzela! Dwa gole Lewandowskiego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22/01/16 22:25, Komentarzy: 24

86
24

Robert Lewandowski udanie rozpoczął rundę rewanżową Bundesligi. Polak strzelił dwa gole, a Bayern wygrał na wyjeździe z Hamburgerem SV 2:1.

Wyjściowy skład mistrzów Niemiec był małą niespodzianką. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli m.in. Arturo Vidal i Arjen Robben. Zamiast nich Josep Guardiola wystawił Kingsleya Comana i Thiago Alcantarę.

Bayern na objęcie prowadzenia czekał do 38. minuty spotkania. Do długiego podania Philippa Lahma dopadł Thomas Mueller. Niemiec zdecydował się lobować wychodzącego z bramki Rene Adlera. Piłka nie wpadła do siatki, bramkarz gospodarzy w Muellera - owszem. Sędzia podyktował rzut karny. Pewnym strzałem zamienił go na gola Robert Lewandowski.

HSV wyrównało w 53. minucie. Z rzutu wolnego z głębi pola dośrodkowywał Aaron Hunt. Żaden z piłkarzy Bayernu nie był w stanie przeciąć tego zagrania. Część obserwatorów zapisała tego gola na konto Xabiego Alonso, który nieskutecznie próbował wybić lecącą piłkę.

Na odpowiedź Bayernu nie trzeba było długo czekać. W 61. minucie piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Muellera, który kopnął ją z powietrza. Strzał nie był zbyt dobry, ale na szczęście dla Bawarczyków piłkę sprytnie musnął Lewandowski. Adler był bez szans. To już siedemnasty gol kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie Bundesligi.

W końcówce HSV ambitnie próbował doprowadzić do wyrównania, ale nie był w stanie poważniej zagrozić bramce mistrzów Niemiec. W barwach gospodarzy na boisku pojawił się m.in. Artjoms Rudnevs, który niedawno był przymierzany do gry w Lechu Poznań.

Dzięki zwycięstwu Bayern umocnił się na czele tabeli Bundesligi. Bawarczycy wygrali aż szesnaście z osiemnastu meczów rozegranych w tym sezonie ligi niemieckiej.

HSV - Bayern Monachium 1:2