Kamil Glik kontuzjowany. Reprezentant Polski przejdzie dziś dokładne badania [NASZ NEWS]

Łukasz Sobala / Press Focus
Kamil Glik nabawił się kontuzji w ostatnim meczu ligowym Benevento. Reprezentant Polski przejdzie dziś badania rezonansem magnetycznym i po nich zostanie postawiona dokładna diagnoza.
Kamil Glik odniósł kontuzję w meczu przeciwko Ascoli (1:1). Reprezentant Polski, który wcześniej rozgrywał każde spotkanie od deski do deski, musiał opuścić boisko w 61. minucie.
Dziś obrońca przejdzie badania rezonansem magnetycznym i dopiero po nich zostanie postawiona dokładna diagnoza, a także określony czas odpoczynku. Wstępnie mówi się o problemach z przywodzicielem.
Przypomnijmy, że obrońca zmagał się z urazem przywodziciela w meczu barażowym przeciwko Szwecji, który dokuczał mu niemal od początku spotkania. Wówczas zagrał do końca, ale wtedy uraz się pogłębił i 34-latek musiał potem pauzować przez ponad miesiąc.
Słyszymy, że rokowania są optymistyczne i przerwa w grze nie musi być zbyt długa. Muszą to jednak potwierdzić badania.
Kamil Glik to jeden z najbardziej doświadczonych reprezentantów tworzący kręgosłup kadry od lat. W barwach narodowych ma 98 meczów, w których strzelił sześć goli. Jest uczestnikiem mistrzostw Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostw świata 2018.