Kamil Stoch: Teraz będzie łatwiej

Kamil Stoch zajął ósme miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopane. Polak jest zadowolony ze swoich skoków i z miejsca, które zajął w zawodach.

Wczoraj reprezentacja skoczków uplasowała się na trzeciej pozycji, a najlepszym w naszej kadrze był Kamil Stoch. Dzisiaj mistrz olimpijski i mistrz świata skakał równie dobrze. Pierwszą serię zakończył na wysokiej, siódmej lokacie - uzyskał 131,5 metra. W drugiej serii wylądował nieco bliżej - 129,5 - ale pozwoliło mu to ukończyć zawody na bardzo dobrym, 8 miejscu. Polski zawodnik przyznał, że jest zadowolony z dzisiejszego występu.

- 8. miejsce przyjmuję jako nagrodę za pracę, którą wykonałem przez ostatnie półtora tygodnia. Wiem, że teraz będzie łatwiej - ocenił Stoch cytowany przez portal skoki24.pl. - Wsiedliśmy do odpowiedniego pociągu jadącego w dobrym kierunku - dodał.