Kamil Stoch wygrał w Zakopanem! Wysokie miejsca Piotra Żyły i Dawida Kubackiego

Andrey Yourlov/Shutterstock
Kamil Stoch wygrał dzisiejszy konkurs w Zakopanem, choć po pierwszej serii plasował się na szóstej pozycji. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Po pierwszej serii mieliśmy aż czterech Polaków w pierwszej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Stoch, któremu 130,5 metra dało szóstą pozycję. Do lidera, Richarda Freitaga, nasz mistrz olimpijski tracił jednak niespełna cztery punkty.

Tuż za plecami Stocha uplasował się Piotr Żyła. Uzyskał w pierwszej próbie 132,5 metra. Na miejscu ósmym znalazł się Dawid Kubacki - 129,5 m - a lokatę niżej Jan Ziobro - 130 m.

Do finałowej trzydziestki awansowali także Maciej Kot i Stefan Hula. Pierwszy skoczył 127,5 metra i pierwszą serię zakończył na 15 pozycji. Drugi wylądował trzy metry bliżej i znalazł się dziesięć pozycji niżej.

W drugiej serii jako pierwszy z Polaków na belce startowej zasiadł Stefan Hula - 122 metry pozwoliły mu ukończyć zawody na 24 miejscu. Maciej Kot z kolei skoczył o trzy metry bliżej niż w swojej pierwszej próbie - 124,5 m - i uplasował się na 12 pozycji.

Słabiej niż w pierwszej serii skoczył również Jan Ziobro - 125,5 metra dało mu 14 lokatę. Dawid Kubacki natomiast uzyskał 128,5 metra i zajął 8 miejsce. Pół metra bliżej wylądował Piotr Żyła i zawody w Zakopanem ukończył na 6 pozycji.

W serii finałowej najlepiej z naszych skoczków zaprezentował się Kamil Stoch. Pofrunął na 131 metr, co pozwoliło mu wygrać konkurs w Zakopanem! Drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a trzeci był Richard Freitag.