Kane wyprowadził Tottenham z piekła do nieba w derbach z West Hamem

Ostatnia aktualizacja: 19/11/16 21:21, Komentarzy: 5

0
5

Tottenham Hotspur wygrał u siebie z West Hamem United 3:2 w sobotnich derbach Londynu w 12. kolejce Premier League. Bohaterem "Kogutów" został Harry Kane, który dwa gole strzelił w samej końcówce meczu.

Dwukrotnie na prowadzenie wyszły w tym meczu "Młoty". W pierwszej połowie wynik otworzył strzałem głową Michail Antonio. Na początku drugiej odsłony wyrównał Harry Winks. Od 68. minuty goście znów byli na prowadzeniu, a bramkę z rzutu karnego zdobył Manuel Lanzini.

Zanosiło się, że zespół Mauricio Pochettino dozna pierwszej ligowej porażki w sezonie. Jego podopieczni nie tylko jednak wyrównali, ale sięgnęli po pełną pulę. W 89. minucie do remisu doprowadził Kane, a dwie minuty później ten sam zawodnik zapewnił drużynie z północnej części stolicy zwycięstwo, wykorzystując rzut karny.

Ekipa z White Hart Lane zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z 24 punktami na koncie. W następnej kolejce zagra kolejny derbowy pojedynek, na wyjeździe z Chelsea.

Natomiast "Młoty" plasują się na 17. pozycji ze zdobytymi 11 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie na Old Trafford Manchester United.

*****
Tottenham Hotspur Londyn - West Ham United Londyn 3:2 (0:1)
Bramki: Winks 51, Kane 89, 90+1 (rzut karny) - Antonio 24, Lanzini 68 (rzut karny).
Czerwona kartka: Reid 90+6 - za drugą żółtą (West Ham).