Kapitalna forma Piotra Zielińskiego! Gol Polaka pomógł wygrać SSC Napoli [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
SSC Napoli pokonało Genoa CFC 2:0 w 24 kolejce Serie A. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.

W pierwszej połowie nie widzieliśmy żadnych goli. W drugiej natomiast już w początkowych minutach wynik spotkania otworzył Piotr Zieliński. W pole karne wpadł Dries Mertens, jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Obrońcy Genui wybili piłkę przed pole karne, gdzie stał nasz zawodnik. Reprezentant Polski mierzonym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Młody pomocnik w ostatnich trzech meczach brał udział przy czterech bramkach swojego zespołu - oprócz dzisiejszego trafienia, zanotował jeszcze trzy asysty.

W 68 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Autorem bramki po zagraniu Driesa Mertensa był Emanuele Giaccherini.

Napoli ostatecznie wygrało z Genoa CFC 2:0. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie zespół z Kampanii przesunął się na pozycję wicelidera tabeli. Drużyna z Ligurii doznała natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest szesnasta w klasyfikacji.