Kapitalne widowisko w Manchesterze! Remis City z Liverpoolem w szlagierze Premier League

Vlad1988/Shutterstock
Manchester City zremisował 1:1 z Liverpoolem FC po doskonałym widowisku na Etihad Stadium w 29 kolejce Premier League.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnej bramki, ale widzieliśmy za to mnóstwo podbramkowych sytuacji, a także kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich.

Najbliżej objęcia prowadzenia "The Reds" byli w 24 minucie. Sadio Mane wyprzedził Nicolasa Otamendiego, wyszedł sam na sam z Willym Caballero, ale argentyński stoper w ostatniej chwili interweniował na tyle skutecznie, że Senegalczyk nie wykorzystał swojej stuprocentowej okazji. Gracz Liverpoolu domagał się jeszcze rzutu karnego, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

"The Citizens" z kolei powinni strzelić gola w 39 minucie. David Silva podał wzdłuż bramki rywali, piłki nie sięgnął Raheem Sterling, który był prawdopodobnie faulowany przez Jamesa Milnera, ale mógł ją jeszcze skierować do siatki wślizgiem zamykający akcję Fernandinho. Brazylijczyk jednak fatalnie spudłował.

Na Etihad Stadium w końcu doczekaliśmy się jedenastki. Roberto Firmino dostał piłkę w polu karnym, przyjął ją na klatkę, starał się ją mu jeszcze odebrać Gael Clichy, ale zdaniem arbitra uczynił to w nieprzepisowy sposób. Za chwilę z jedenastu metrów Caballero pokonał James Milner.

Gospodarze odpowiedzieli w 69 minucie. Sergio Aguero wpakował piłkę do bramki po płaskim dośrodkowaniu Kevina De Bruyne z prawego skrzydła.

Kilka minut później mogło być mogło być 2:1 dla podopiecznych Josepa Guardioli, lecz najpierw piłki do siatki nie potrafił skierować w dogodnej sytuacji Sergio Aguero, a za moment Kevin De Bruyne trafił w słupek.

W odpowiedzi doskonałą szansę zmarnował Adam Lallana. Reprezentant Anglii nie potrafił strzelić gola z paru metrów, mając przed sobą tylko golkipera "The Citizens".

Jeszcze w doliczonym czasie gry losy spotkania mógł rozstrzygnąć Sergio Aguero, ale argentyński snajper przestrzelił z paru metrów. Wynik nie uległ już zmianie i Manchester City ostatecznie zremisował z Liverpoolem 1:1.