Kapitalny Grosicki! Wszedł z ławki, strzelił karnego, dołożył asystę i zapewnił wygraną Rennes [VIDEO]

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Stade Rennes wygrali u siebie z Olympique Marsylia 3:2 (1:1) w ostatnim środowym spotkaniu 6. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade de la Route de Lorient siedemnaście minut po zmianie stron pojawił się w ekipie gospodarzy Kamil Grosicki. Skrzydłowy reprezentacji Polski zastąpił Brazylijczyka Pedro Henrique i pięć minut przed końcem doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny.

Cztery minuty później Grosicki zaliczył także asystę przy zwycięskim trafieniu Adriena Hunou.

Wcześniej obie bramki dla przyjezdnych zdobył Bafetimbi Gomis, a pierwszego gola dla podopiecznych Christiana Gourcuffa strzelił cztery minuty przed przerwą Iworyjczyk Giovanni Sio.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie zespół z Bretanii awansował na ósme miejsce w tabeli. Drużyna z Prowansji natomiast doznała trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i znajduje się dopiero na piętnastej pozycji w klasyfikacji.