Kapitalny występ Boruca! Polak obronił jedenastkę Ibrahimovicia, a Szwed powinien wcześniej wylecieć z boiska [VIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Manchester United zremisował u siebie z AFC Bournemouth 1:1 w 26 kolejce Premier League. Artur Boruc w drugiej połowie obronił rzut karny wykonywany przez Zlatana Ibrahimovicia.

Gospodarze prowadzenie objęli w 23 minucie. Antonio Valencia strzelał na bramkę rywali, ale jego uderzenie zamieniło się na asystę - nogę dołożył znajdujący się w polu karnym Marcos Rojo i piłka wpadła do bramki tuż koło słupka.

Goście wyrównali w 40 minucie. Joshua King wykorzystał rzut karny.

Tuż przed przerwą doszło do skandalicznych wydarzeń z udziałem obrońcy Bournemouth, Tyronem Mingsem, oraz Zlatanem Ibrahimoviciem. Najpierw ten pierwszy przeskakiwał nad Szwedem i celowo nadepnął na głowę swojego rywala. Napastnik "Czerwonych Diabłów" nie pozostał swojemu przeciwnikowi dłużny i chwilę później w pojedynku główkowym z defensorem z premedytacją uderzył go łokciem w głowę.

W 72 minucie podopieczni Jose Mourinho mieli doskonałą okazję, by po raz drugi wyjść na prowadzenie w tym spotkaniu. Strzał Zlatana Ibrahimovicia z jedenastu metrów obronił jednak Artur Boruc.

Polski golkiper wcześniej popisał się doskonałą paradą po uderzeniu Paula Pogby, a w pierwszej odsłonie świetnie interweniował po strzałach Wayne'a Rooneya, Martiala, Maty czy Pogby.