betclic

Kapustka: Środek pola to rejon boiska, w którym czuję się najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 07/06/16 08:41, Komentarzy: 2

0
2
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

Reprezentacja Polski w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2016 bezbramkowo zremisowała z Litwą. Tuż po tym spotkaniu zawodnik Biało-Czerwonych, Bartosz Kapustka zaznaczył, iż po raz pierwszy w swojej karierze zagrał na prawej obronie. 

19-latek, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Tarnovii Tarnów, na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Warto zaznaczyć, iż dla młodego gracza było to siódme spotkanie w seniorskiej reprezentacji Polski. 

- Występowałem już na prawej obronie na treningach, ale nie da się ukryć, iż w meczu przytrafiło mi się to po raz pierwszy. Starałem się grać jak najlepiej i w pełni wykonywać zlecone mi zadania. Niestety, pewnych rzeczy się nie oszuka. Nie zatuszuję przecież, że ciągnęło mnie do przodu - stwierdził Bartosz Kapustka. 

- Przyszłość pokaże, gdzie będę grał. Zdaje sobie również sprawę z tego, że być może będę musiał ciężej potrenować pewne automatyzmy - kontynuował niezwykle utalentowany piłkarz, który na co dzień gra w Cracovii.

- Wydaje mi się, że środek pola to rejon boiska, w którym czuję się najlepiej. Nie szukam jednak żadnych wymówek. Ja ze swojej strony zrobię wszystko, aby przekonać do siebie trenera. Prawdę mówiąc nie boję się żadnej pozycji. Zagram tam, gdzie wystawi mnie selekcjoner - podsumował.

Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz na Euro 2016 rozegrają 12 czerwca w Nicei z Irlandią Północną. Następnie zmierzą się w Saint-Denis z Niemcami (16 czerwca). Rywalizację grupową zakończą natomiast w Marsylii, gdzie 21 czerwca zagrają z Ukrainą.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
pryszczata_bestia
Zarejestrowany od: 1285 dni
Ilość komentarzy: 728
Oceny: +3945
Kibicuje:
Warta Poznań Wigry Suwałki
07.06.2016 / 09:29:35
Kapustka bardzo ciekawy zawodnik. Już po samym poruszaniu się widać że będzie z niego dobry piłkarz... Poza tym wraz z Zielińskim i Linettym to będzie przyszłość naszego środka pola
Junior
Daniel1526
Zarejestrowany od: 418 dni
Ilość komentarzy: 22
Oceny: +181
Kibicuje:
Borussia Dortmund FC Barcelona
07.06.2016 / 09:17:20
Myślę, że jego uniwersalność może się przydać na Euro. Według mnie na środku to lepsza opcja niż Jodłowiec czy Mączyński.