Kapustka wreszcie zadebiutował w Leicester! "Lisy" wygrały z Evertonem w Pucharze Anglii

Marcin Kadziolka/Shutterstock
Bartosz Kapustka zagrał dzisiaj po raz pierwszy w oficjalnym meczu Leicester City. Mistrz Anglii pokonał na wyjeździe Everton 2:1 w 1/32 finału FA Cup.

Reprezentant Polski na boisku pojawił się w 84 minucie meczu. Młody pomocnik zmienił Marca Albrightona. W 90 minucie otrzymał żółtą kartkę, a chwilę później jego płaski strzał obronił bramkarz rywali.

Wszystkie bramki w dzisiejszym spotkaniu padły, zanim na murawie pojawił się Bartosz Kapustka.

Najpierw na prowadzenie w 63 minucie za sprawą Romelu Lukaku wyszli gospodarze. Podopieczni Ronalda Koemana długo nie cieszyli się jednak z prowadzenia, ponieważ trzy minuty później wyrównał Ahmed Musa. Ten sam zawodnik rozstrzygnął losy pojedynku w raptem pięć minut później.

Zawodnicy Claudio Ranieriego ostatecznie pokonali Everton na Goodison Park 2:1 i awansowali do 1/16 finału FA Cup.