betclic

Kasai chce skakać po pięćdziesiątce

Ostatnia aktualizacja: 15/11/15 11:02, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tyler Olson / Shutterstock.com

Noriaki Kasai wciąż nie ma dość skoków narciarskich. Słynny Japończyk chce skakać nawet po pięćdziesiątce!

O swoich planach 43-letni Kasai mówił już na wiosnę. Deklarował wtedy, że może kontynuować karierę nawet do igrzysk olimpijskich w 2026 roku. Kolejny raz potwierdził te słowa w rozmowie z jednym z japońskich magazynów. Weteran skoków narciarskich wzoruje się na piłkarzu Kazuyoshim Miurze, który w wieku 48 lat podpisał kolejny zawodowy kontrakt.

- Podobnie jak on chciałbym być aktywnym sportowcem, gdy będę się zbliżał do 50. roku życia i później. W tym wieku oddawane skoki są bardziej sztywne, ale jeśli się na siebie uważa, to i tak przyjdą dobre wyniki - mówi Kasai, który ma konkretny cel na kolejne lata startów.

- Zdobycie złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Pyeongchang nie będzie łatwe, ale nie kryję, że właśnie to chciałbym osiągnąć - mówi japoński skoczek.

Kasai zadebiutował w Pucharze Świata w 1988 roku, gdy większości jego obecnych rywali nie było jeszcze na świecie. Pierwszy sukces na międzynarodowej arenie osiągnął w 1992 roku - został mistrzem świata w lotach narciarskich. Na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Soczi zdobył srebrny medal w konkursie indywidualnym na dużej skoczni i brązowy w zawodach drużynowych.
Źródło: sportowefakty.wp.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!