Katastrofalny mecz Radwańskiej: 10 przegranych gemów z rzędu

Kanjanee Chaisin / Shutterstock.com
Pogoda w końcu zlitowała się nad turniejem French Open. W Paryżu przestało padać, dzięki czemu Agnieszka Radwańska mogła dokończyć mecz z Cwetaną Pironkową.
Mecz rozpoczął się w niedzielę, ale z powodu opadów deszczu został przerwany przy stanie 6:2, 3:0 dla Radwańskiej. Pierwotnie miał zostać dokończony w poniedziałek, ale w Paryżu wciąż padało. Organizatorzy musieli więc przełożyć spotkanie na wtorek.
Tym razem pogoda na chwilę dopisała. Deszcz przestał padać, ale Radwańską spotkał... zimny prysznic.
Jeszcze w pierwszym gemie gra Polki wyglądała przyzwoicie, ale z czasem było już tylko gorzej. Pironkowa w ciągu 29 minut wygrała sześć kolejnych gemów. W efekcie doprowadziła do remisu w setach.
Dalej nie było lepiej. Deszcz nadal utrudniał, utrudniała też Pironkowa, której coraz lepsza gra oznaczała kolejne punkty. Trzecią partię krakowianka zaczęła od serii trzech przegranych gemów, po czym poprosiła o pomoc lekarską - miała problemy z nadgarstkiem.
W czwartym gemie Radwańska była równie bezradna, co w poprzednich i także go przegrała, nie zdobywając choćby punktu. W sumie oddała rywalce aż dziesięć kolejnych gemów!
Potem jednak Polka wreszcie zaczęła trafiać w kort. Wygrała trzy gemy, ale na więcej nie było jej stać. Ostatecznie przegrała 6:2, 3:6, 3:6 i pożegnała się z turniejem.
Źródło: Przegląd Sportowy