betclic

"Każdy inny trener byłby zwolniony"

Ostatnia aktualizacja: 06/10/15 21:29, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Bobby Melok, flickr.com

Były gwiazdor reprezentacji USA Landon Donovan uważa, że Juergen Klinsmann powinien ustąpić z funkcji selekcjonera tego kraju, jeśli jego podopieczni przegrają w sobotę z Meksykiem w spotkaniu CONCACAF Cup na Rose Bowl w Pasadenie.

Stawką tego meczu będzie udział w Pucharze Konfederacji 2017, który odbędzie się rok przed mundialem w Rosji.

Podopieczni Klinsmanna w trzech z czterech ostatnich spotkań doznali porażek. Najbardziej bolesna była w półfinale turnieju Gold Cup przeciwko Jamajce (1:2). Później jeszcze piłkarze USA w meczu o trzecie miejsce ulegli w rzutach karnych drużynie Panamy, a następnie w towarzyskiej konfrontacji Brazylii 1:4.

- Na całym świecie jest tak, że jeśli jakiś zespół gra słabo i ma kiepskie wyniki, to jego piłkarze są odsuwani od pracy. Juergen wielokrotnie powtarzał, że pragnie, aby jego zawodnicy cały czas czuli presję, więc skoro przegrywają mecz za meczem, to nie może iść do sklepu na zakupy następnego dnia. Musi liczyć się z krytyką w prasie - podkreślił Donovan w rozmowie ze stacją ESPN.

- To samo dotyczy trenera. Mieliśmy słabe wyniki w Gold Cup, a mecz z Brazylią był prawdopodobnie najgorszym dla USA od czasu, kiedy zespół przejął Juergen. Fakty są takie, że jeśli inny trener na jego miejscu miałby takie wyniki i przegrałby mecz z Meksykiem, to zostałby zwolniony - dodał stanowczo strzelec 57 bramek w 157 spotkaniach w kadrze USA, który został pominięty przez Klinsmanna w powołaniach na ubiegłoroczny mundial w Brazylii.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!