betclic

Kędziora: Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu

Ostatnia aktualizacja: 02/11/16 13:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Tomasz Kędziora w obecnym sezonie jest najbardziej eksploatowanym zawodnikiem w składzie Lecha Poznań. Obrońca Kolejorza zagrał we wszystkich spotkaniach pierwszego zespołu.

Doświadczony gracz w sezonie 2016/17 wystąpił we wszystkich, czternastu spotkaniach ligowych. Poza tym, zagrał także w trzech meczach Pucharu Polski oraz jednym Superpucharu. Łącznie w koszulce Lecha Poznań spędził na boisku 1620 minut, z czego 1260 minut w Lotto Ekstraklasie. Zdecydowanie jest to najlepszy wynik ze wszystkich graczy Kolejorza. Drugi w tej klasyfikacji Abdul Aziz Tetteh ma na swoim koncie 1256 minut, natomiast trzeci Łukasz Trałka 1198 minut.

– Na pewno regularne występy w pierwszej drużynie dodają mi pewności siebie. Bardzo cieszę się z tego, że trener konsekwentnie na mnie stawia. Na treningach robię wszystko, aby udowodnić mu, że podejmuje słuszną decyzję, wystawiając mnie w każdym meczu w wyjściowej jedenastce Lecha Poznań – mówi prawy obrońca poznańskiego zespołu w rozmowie z oficjalną witryną drużyny.

Kędziora należy do grupy dwudziestu jeden zawodników, którzy rozegrali 1260 minut w Lotto Ekstraklasie. W jej skład wchodzą między innymi Dominik Furman, Miroslav Covilo, Jarosław Fojut i Piotr Celeban. Obrońca Kolejorza podkreśla, że nie odczuwa zmęczenia związanego z dużą ilością występów w bieżącym sezonie. – Nie odczuwam żadnych problemów fizycznych. Wynika to z tego, że jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu. Oczywiście występuje zmęczenie pomeczowe, ale z reguły znika po jednym czy dwóch dniach. Potem jest zdecydowanie lepiej – przyznaje „Kendi".

Poza występami w Lechu Poznań, Tomasz Kędziora jest podstawowym graczem reprezentacji Polski do lat 21. W sezonie 2016/17 defensor Kolejorza rozegrał dwa mecze towarzyskie z Węgrami i Czarnogórą. Do tej pory wystąpił w jedenastu meczach kadry prowadzonej przez trenera Marcina Dornę.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!