betclic

Kędziora myśli o EURO 2017. "To może być wielkie przeżycie"

Ostatnia aktualizacja: 20/07/16 14:21, Komentarzy: 2

0
2
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Obecny sezon jest bardzo ważny dla Tomasza Kędziory. 21-letni obrońca po jego zakończeniu ma szansę wystąpić w reprezentacji młodzieżowej, która w czerwcu 2017 roku zagra w mistrzostwach Europy U-21.

Kędziora w poprzednim sezonie zagrał w trzydziestu ośmiu spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i raz asystował przy trafieniu kolegów. W tym czasie prawy obrońca Kolejorza zagrał też siedem meczów w reprezentacji młodzieżowej.

- Teraz wszyscy żyliśmy Euro 2016, w którym grała pierwsza kadra. Cały czas z tyłu głowy mam to, że za rok odbędą się młodzieżowe mistrzostwa. To dla nas bardzo ważna impreza. Spodziewam się, że to może być wielkie przeżycie. Chcemy sprawić na tej imprezie wielką niespodziankę
- mówił piłkarz w rozmowie z oficjalną stroną Kolejorza.

21-latek jest bardzo ważną postacią reprezentacji prowadzonej przez Marcina Dornę. Kędziora w czterech spotkaniach był jej kapitanem. Poza nim do reprezentacji powoływani w przeszłości byli Dariusz Formella i Dawid Kownacki, którzy grają na co dzień w barwach Kolejorza.

Szansę występu na Euro 2017 będą mieli też piłkarze, którzy znaleźli się w 23-osobowej kadrze na czerwcowe mistrzostwa. Wśród nich Karol Linetty, Arkadiusz Milik, Bartosz Kapustka i Mariusz Stępiński.
- To zawodnicy, którzy byli już w pierwszej kadrze. Muszą prezentować wysoki poziom i na pewno podnoszą poziom naszej drużyny - zaznacza Kędziora cytowany przez oficjalną witrynę ekipy z Wielkopolski.

Gra dla reprezentacji młodzieżowej jest dla zawodników przystankiem do gry w pierwszej kadrze.
- To marzenie każdego chłopaka, żeby trafić do kadry. Zrobię wszystko, żeby tak się stało. Każdy z chłopaków, którzy grają w reprezentacji ma szanse zaistnieć w kadrze - kończy piłkarz Kolejorza.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
Godzilla
Zarejestrowany od: 406 dni
Ilość komentarzy: 1152
Oceny: +9727
Kibicuje:
Manchester United Borussia Dortmund Lech Poznań Polska
20.07.2016 / 16:05:55
Czegoś tu nie rozumiem, MIlik to rocznik 1994 więc w 2017 (wtedy będą mistrzostwa) będzie miał 23 lata, jakim prawem ma grać w turnieju U21?
Junior starszy
skend24
Zarejestrowany od: 487 dni
Ilość komentarzy: 311
Oceny: +4293
Kibicuje:
Manchester City Bayern Monachium Juventus Turyn Zagłębie Lubin Real Madryt
20.07.2016 / 17:34:20
Wałkowane od zawsze, chyba łatwiej było sprawdzić w necie niż pisać tu? Liczy się wiek rozpoczęcia eliminacji.. Tak samo jak z igrzyskami.