betclic

Kędziora: Szkoda, że nie dobiliśmy Wisły

Ostatnia aktualizacja: 17/10/16 21:19, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Przez blisko trzydzieści minut niedzielnego meczu z Wisłą Kraków kapitanem poznańskiego zespołu był Tomasz Kędziora. - To dla mnie duży zaszczyt - mówi obrońca w rozmowie z oficjalną stroną Kolejorza.

22-letni piłkarz przejął opaskę kapitana w 62. minucie meczu, gdy boisko opuścił Szymon Pawłowski. Po raz drugi w trakcie spotkania opaskę na lewym ramieniu założył także Kędziora. Po raz pierwszy miało to miejsce dwa tygodnie temu, w spotkaniu z Arką, gdy Pawłowski został zmieniony przez Dariusza Formellę.

- To, że mogłem być kapitanem Lecha, to dla mnie wielkie wyróżnienie i duma. Zespół mi zaufał i dzięki temu byłem kapitanem, nawet jeśli trwało to tylko trzydzieści minut - przyznał. - Na boisku to jednak nie ma najmniejszego znaczenia, kto jest kapitanem. Zawsze gram tak samo, z pełnym zaangażowaniem - dodaje.

Dla Kędziory nie jest to jednak nowość. Piłkarz jest kapitanem reprezentacji Polski do lat 21, która w czerwcu 2017 roku zagra w mistrzostwach Europy. Jednak nie tylko tam znany jest ze swojego charakteru i umiejętności przywódczych. - Staram się krzyczeć w czasie meczu, podpowiadać kolegom z drużyny. Wiem jak ważne jest to, żebyśmy ze sobą rozmawiali i wzajemnie się napędzali. To dla nas istotne i staram się to robić - zaznacza podopieczny Nenada Bjelicy.

Pojedynku z Wisłą nie będzie jednak wspominał dobrze, bo poznaniacy w doliczonym czasie gry stracili bramkę i dwa punkty. - Musimy w ten sposób podchodzić do tego meczu, bo jeśli prowadzimy do 90. minuty 1:0 to nie możemy stracić bramki. Wisła zrobiła dobrą akcję, a kilka naszych błędów sprawiło, że straciliśmy gola. Szkoda, że nie dobiliśmy Wisły i nie straciliśmy bramki na 2:0. Wtedy zabilibyśmy ten mecz, a rywal nie miałby nic do powiedzenia - podsumowuje zawodnik.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 314 dni
Ilość komentarzy: 7208
Oceny: +20389
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
20.10.2016 / 20:03:04
Powinno być 3pkt.

Tabela