betclic

Kędziora: Zakładałem, że chcę zagrać we wszystkich meczach

Ostatnia aktualizacja: 21/12/16 18:41, Komentarzy: 1

1
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Najwięcej minut w zespole Lecha w rundzie jesiennej rozegrał Tomasz Kędziora. Obrońca Kolejorza nie opuścił żadnego spotkania. - Już trochę dało się odczuć zmęczenie - mówi "Kendi" w rozmowie z oficjalną stroną Kolejorza.

Jesienią defensor rozegrał 25 pojedynków w niebiesko-białych barwach. Mimo tego, że od kilku meczów był zagrożony pauzą w przypadku otrzymania czwartej żółtej kartki, udało mu się uniknąć kary. - Nigdy na boisku nie kalkulowałem. Nie myślę o tym, że mam trzy kartki i mogę pauzować. Cieszę się, że nie dostałem czwartej, bo chcę grać w każdym starciu. Nie lubię pauzować - podkreśla "Kendi"

- Czułem już w ostatnich meczach, że w końcówkach jestem zmęczony. Wtedy lepiej zostać z tyłu i nie angażować się tak bardzo do gry ofensywnej. Jestem obrońcą i przede wszystkim muszę powstrzymać rywali - mówi piłkarz. - Byłem dobrze przygotowany do rundy. Czułem się dobrze fizycznie. Zakładałem już wcześniej, że chcę wystąpić we wszystkich spotkaniach i nie oddać nikomu miejsca w składzie. To się udało - dodaje.

22-latek jesienią spędził na boisku 2250 minut. Wystąpił w 20 meczach ligowych, czterech spotkaniach Pucharu Polski oraz meczu o Superpuchar. W rundzie jesiennej jego rywalem o miejsce w składzie był Marcin Wasielewski. Wcześniej o pozycję prawego obrońcy rywalizował z Kebbą Ceeseyem. Ten jednak latem odszedł z Kolejorza. Na pozycji prawego defensora mógł występować też Robert Gumny. - Dla mnie rywalizacja lub jej brak nie mają żadnego znaczenia. Wiem, że muszę się rozwijać jako zawodnik i ciężko pracować, żeby podnosić swoje umiejętności. Gram w młodzieżowej reprezentacji i aby tam zostać muszę występować regularnie w klubie. To jest moja motywacja - podkreśla podopieczny Nenada Bjelicy cytowany przez lechpoznan.pl.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
korek1
Zarejestrowany od: 170 dni
Ilość komentarzy: 151
Oceny: +338
Kibicuje:
Lech Poznań
21.12.2016 / 19:46:08
Powinien jednak mieć 'awaryjnego' zmiennika.....Robert Gumny lub Marcin Wasielewski są NAJlepszą opcją! :)

Tabela