Kevin Gameiro zapewnił zwycięstwo Sevilli

Francesc Juan/Shutterstock
Sevilla FC dość długo nie mogła przełamać defensywy Sportingu Gijon, ale ostatecznie pokonała ekipę z Asturii 2:0 (0:0). Zwycięstwo gospodarzom zagwarantował bardzo skuteczny w końcówce rywalizacji Kevin Gameiro.

Kluczowa dla losów spotkania sytuacja wydarzyła się w 74. minucie. Wówczas drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył za faul w polu karnym 26-letni hiszpański prawy obrońca Sportingu, Luis Hernandez. Od tego momentu na boisku istniała już tylko drużyna Sevillistas.

Przełożyło się to na dwa dość szybkie trafienia Kevina Gameiro, który najpierw w 75. minucie wykorzystał jedenastkę, a pięć minut później pewnym strzałem głową z pięciu metrów ustalił rezultat starcia na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.

Ponadto warto zaznaczyć, iż Grzegorz Krychowiak na placu gry przebywał przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Dla 25-letniego reprezentanta Polski był to już piętnasty mecz w pełnym wymiarze czasowym w hiszpańskiej Primera Division w tym sezonie.