betclic

"Kibice MU muszą nauczyć się oglądać swoją drużynę"

Ostatnia aktualizacja: 13/09/15 08:19, Komentarzy: 0

0
0
Fot. almonfoto / Shutterstock.com

Były środkowy obrońca Manchesteru United, Rio Ferdinand, wierzy, że jego dawnemu klubowi uda się awansować do Ligi Mistrzów, ale wywalczenie mistrzostwa będzie jego zdaniem poza zasięgiem ekipy Louisa van Gaala.

- Zakończą sezon w pierwszej czwórce, ale nawet nie zbliżą się do tytułu mistrzowskiego - ocenił.

- Ich filozofia jest teraz zupełnie inna niż za moich czasów w Manchesterze. Teraz wygląda to mniej więcej tak: "Trzymamy piłkę tak długo, jak się da, żebyś nie mógł czuć się komfortowo w rozegraniu. Przyduszenie rywala jak najdłuższym utrzymywaniem się przy piłce jest podstawową formą naszej obrony" - dodał.

- Fani Manchesteru muszą przejść przyspieszony kurs pod tytułem "Jak teraz oglądać swoją drużynę". Nie ma tu miejsca na żywiołowy, pełen zaskakujących akcji futbol. Gra Manchesteru jest teraz metodyczna, cierpliwa, pełna oczekiwania na szansę. To męczące dla przeciwnika" - kontynuował.

- Van Gaal to zbyt wielki i doświadczony trener, by nie wiedzieć, że wszystkich i tak nie uda mu się zadowolić - dodawał.

- Rozmawiałem ostatnio z Vidiciem i obaj zgodziliśmy się, że zmiana na lepsze w Manchesterze jest nierealna przy takiej polityce transferowej i ludziach za nią odpowiedzialnych. Gdyby wydali 50 milionów funtów wówczas, gdy my tam graliśmy, czy nie udałoby się nam osiągnąć zdecydowanie więcej? - podsumował Ferdinand.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela