betclic

Kibice Napoli wsparli swojego obrońcę

Ostatnia aktualizacja: 08/02/16 15:58, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl/Shutterstock

Kibice SSC Napoli chwilę przed rozpoczęciem niedzielnego meczu z Carpi podnieśli do góry tysiące masek z wizerunkiem obrońcy neapolitańskiego klubu, Kalidou Koulibaly'ego. Ich akcja miała na celu wsparcie 24-letniego piłkarza, który cztery dni wcześniej był dyskryminowany przez kibiców Lazio ze względu na kolor skóry.

Podczas starcia Napoli z Lazio, kibice rzymskiego klubu wznosili rasistowskie okrzyki, gdy Koulibaly był przy piłce. Z tego powodu sędzia Massimiliano Irrati na kilka minut przerwał spotkanie. Lazio zostało za to ukarane grzywną w wysokości 50 tysięcy euro. Na dwa mecze została również zamknięta część jego stadionu.

Każdy mieszkanie Neapolu był wstrząśnięty tym, co wydarzyło się w Rzymie. Z tego powodu chcieliśmy okazać pełne wsparcie dla Koulibaly'ego – napisano w komunikacie grupy kibicowskiej "Quelli del Sangue Azzurro".

Reprezentant Senegalu broni barw klubu ze Stadio San Paolo od lipca 2014 roku. Wcześniej grał w KRC Genk i FC Metz. W bieżącym sezonie zapisał na swoim koncie 20 występów w Serie A.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela